Dažniausiai užduodami klausimai perkant pirmuosius batus

1. Kada pirkti vaikui pirmąją batų porą?

Pirmaisiais mėnesiais vaikų batai turi tenkinti mamos skonį, nes kol kas jie tėra maži „aksesuarai“, derinami prie vaiko drabužių. Tačiau jie taip pat gali apsaugoti nuo šalčio arba sumušimų. Bet vos tik vaikas ima stotis, jo pėdoms tenka išlaikyti visą kūno svorį, todėl pradeda vystytis raumenys ir formuotis pėdos skliautas. Vaikas gali kuo puikiausiai mokytis vaikščioti ir basomis arba apautas kojinėmis ant smėlio ar žolės,suprantama, priklausomai nuo metų laiko. Pirmųjų vaiko batų vaidmuo yra padėti vaikui stotis ir, vėliau, vaikščioti be pagalbos. Geriausia, jei batai prilaiko kulkšnį ir į juos yra įsiūtas standiklis, – jie leis pėdoms vystytis subalansuotai ir laikys jas teisingoje padėtyje.

 2. Kodėl sulaukęs 10 mėnesių vaikas geba atsistoti, bet dar nevaikšto?

Daugelis specialistų mano, kad be pagalbos vaikai negali vaikščioti dėl to, kad dar nepakankamai moka laikyti kūno padėtį, nors daugelis vaikščiojimui reikalingų sistemų puikiai veikia dar nesulaukus šio amžiaus. Daugelis vaikų nemoka laikyti pusiausvyros, stovėdami viena koja, – einant suaugusiojo eisena, šis gebėjimas reikalingas 80 % laiko. Todėl prieš išmokdamas sklandžiai ir stabiliai eiti, vaikas turi ištyrinėti pagrindines vaikščiojimo savybes.

3. Kada reikia susirūpinti, kad vaikas nepradėjo vaikščioti?

Vaikai pradeda vaikščioti įvairaus amžiaus.Asmeniniai psichomotorinio vystymosi etapai nepriklauso nuo amžiaus. Jie įvyksta tam tikrais įvairios trukmės amžiaus intervalais. Vaikas paprastai išmoksta vaikščioti tarp 10 ir 18–20 mėnesių amžiaus. Tačiau kai kuriems vaikams dėl stambaus kūno sudėjimo gali būti sunkiau įsisavinti koordinaciją ir išmokti žengti pirmuosius žingsnius, nes jų svorio centras yra aukščiau ir galūnės ilgesnės.

Motorinių gebėjimų vystymuisi įtaką gali daryti ir vaiko temperamentas. Gal jis nusprendė neskubėti ir daugiau dėmesio skirtine vaikščiojimui, o kitiems dalykams. Susirūpinti reikėtų, jei vaikas vis dar savarankiškai nevaikšto, sulaukęs 19–20 mėnesių amžiaus, nes priežastys gali būti patologinės.

4. Vaiko pėdos nukreiptos viena į kitą…

Vėlgi, reiškinys, kai pėdos yra nukreiptos viena į kitą, vaikui augant išnyksta savaime. Tai natūrali būsena, jei vaikai iš įpročio miega ant pilvo arba sėdi suglaudę kelius ir pakišę pėdas po sėdyne.

Įpratinkite vaiką sėdėti sukryžiavus kojas arba kelias savaites aukite kairįjį batą ant dešinės kojos ir atvirkščiai.

5. Raišteliai ar lipukai?

Ilgai naudojamos lipnios juostelės gali susilpnėti ir nepakankamai tvirtai laikyti batą ant pėdos, ypač pirmuosius kelerius metus, kai vaikas mokosi vaikščioti.

Raišteliai šio trūkumo neturi. Juos reikia užveržti, bet ne per smarkiai, kad batas tvirtai laikytųsi ant kojos, bet nevaržytų judesių.

6. Jeigu vaikui nustatyta plokščiapėdystė

Nesielvartaukite. „Plokščiapėdystė“ yra įprastas fiziologinio pėdos vystymosi etapas. 95 % „plokščių pėdų“ išnyksta savaime.Medicininės pagalbos reikėtų kreiptis tik tuo atveju, jei vaikas šią savybę tebeturi sulaukęs ketverių metų (arba penkerių, jei pradėjo vaikščioti vėliau).

7. Ar batukai turėtų būti puse dydžio didesni?

Tinkamas dydis parenkamas pagal pėdos ilgį,plotį ir kelties apimtį. Jei batas per mažas, jis neabejotinai varžys vaiko pėdą. Tačiau jei jis per didelis, perkamas „į ateitį“, problemos bus ne ką mažesnės, nes, siekiant, kad batas geriau laikytųsi ant kojos, batraiščiai bus užveržiami per stipriai. Nekalbant jau apie nepatogumą, kurį vaikas jaus vaikščiodamas.

Labai svarbu reguliariai matuoti vaikų pėdas.Prisiminkite, kad pirmaisiais vaiko gyvenimo metais jo pėda paauga daugiau nei4 centimetrais!

8. Jeigu vaikas vaikšto pirštų galais

Tokia problema mokantis vaikščioti yra visiškai normali. Šią savybę galima laikyti patologiniu sutrikimu, jei ji tęsiasi ilgiau nei kelis mėnesius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *