Nesvarbu, ar Jus domina batai suaugusiems, ar batai vaikams, prieš renkantis juos reikėtų žinoti, kokio dydžio batai Jums tinka. Tai išsiaiškinti labai paprasta, tereikia sužinoti savo pėdos ilgį. Nežinote? Nieko, tai sužinoti galite tiesiog namuose. Jums tereikia pasinaudoti liniuote ir savo pėda. Pėdos ilgis matuojamas nuo kulno iki nykščio galiuko. Jei renkate batukus vaikui, jo pėdutę geriausiai matuoti padėjus pėdą ant balto popieriaus lapo. Tuomet pasižymėjus labiausiai nutolusius nykščio ir kulno taškus telieka išmatuoti atstumą tarp jų. 
 
Štai taip ir jau žinote savo pėdos ilgį. Tuomet tereikia jį sulyginti su  dydžių lentele ir jau žinosite, kokio dydžio batus Jums dera rinktis.  Tai   galite  padaryti pasinaudoję lentele apačioje.
 
D. D STEP batų dydžiai:
 
19 – d. (vidpadžio ilgis – 12,4 cm)
20 – d. (vidpadžio ilgis – 13 cm)
21 – d. (vidpadžio ilgis – 13,7 cm)
22 – d. (vidpadžio ilgis – 14,4 cm)
23 – d. (vidpadžio ilgis – 15 cm)
24 – d. (vidpadžio ilgis – 15,7 cm)
25 – d. (vidpadžio ilgis – 16,4 cm)
26 – d. (vidpadžio ilgis – 17 cm)
27 – d. (vidpadžio ilgis – 17,7 cm)
28 – d. (vidpadžio ilgis – 18,3 cm)
29 – d. (vidpadžio ilgis – 19 cm)
30 – d. (vidpadžio ilgis – 19,7 cm)
31 – d. (vidpadžio ilgis – 20,3 cm)
32 – d. (vidpadžio ilgis – 21 cm)
33 – d. (vidpadžio ilgis – 21,7 cm)
34 – d. (vidpadžio ilgis – 22,3 cm)
35 – d. (vidpadžio ilgis – 23 cm)
36 – d. (vidpadžio ilgis – 23,7 cm)
37 – d. (vidpadžio ilgis – 24 cm)
38 – d. (vidpadžio ilgis – 24,7 cm)
 
Žinoma, turbūt ir patys suprantate, kad batų padas turėtų būti bent šiek tiek ilgesnis nei pėda, jei norite, kad batai būtų patogūs ir nespaustų. Jei Jums reikalingi batai vaikams, šiuo atveju renkantis vasarinius batukus mažyliams rekomenduojama rinktis matų dydį, kuris yra 0,8 cm. didesnis nei vaiko pėdutės ilgis.
 
Tuo tarpu renkantis batus žiemai, tiek batai suaugusiems, tiek avalynė vaikams turėtų būti didesnė apie 1 cm. Nuo to, ar koja labai suspausta, priklauso, jos temperatūra, todėl šaltuoju metų sezonu geriau pasistengti, kad bate kojai būtų šiek tiek daugiau vietos. Tuomet ji ne taip šals. Be to, ne retai šaltuoju metų laiku mėgstame avėti batus su šiek tiek šiltesne ir storesne kojine, tad apie tai taip pat reikėtų pagalvoti renkantis batų dydį.
 
Baiminatės, jog blogai pasirinkote arba net išmatavus pėdą kyla klausimų? Mes mielai padėsime Jums ir atsakysime į visus rūpimus klausimus. Kreipkitės į mūsų konsultantus bet kuriuo metu!